Őszi nagytakarítás vegyszermentesen!
(1. rész)
Véget ért a nyár, lassan elindulunk a tél irányába. Egyre rövidebbek a nappalok, egyre hűvösebb a hőmérséklet kint, így több időt töltünk az otthonainkban.
Az őszi időszak eleje tökéletes választás egy nagytakarításra. A hőmérséklet még éppen megfelelő, a vizes felületek megszáradnak időben és a tisztítószereknek is van elég idejük, hogy kifejtsék a hatásukat.
Egy évben 2 alkalommal (tavasszal és ősszel) érdemes az egész házat átnézni, kitakarítani minden részét, kiszelektálni azokat a dolgokat, amikre nincs szükség.
Nézzük végig a takarítás főbb pontjait. Természetesen lesznek átfedések a helységeknél, hiszen például az ablak pucolása minden szobában ugyan olyan folyamat.
De még előtte ejtsünk pár szót arról, hogy miért is érdemes vegyszermentes tisztítószereket használni?
Egy nagytakarítás során sokféle takarítószerre van szükség, amelyek egy jó nagy része igen káros a környezetre és a használatuk is nagyon veszélyes. Ezzel szemben a vegyszermentes tisztítószerek környezetbarátak és a használatuk is kényelmes és egyszerű.
Nem kell védőfelszereléseket használni, nyugodtan elteheted a gumikesztyűt és a szemüveget.
Az erős vegyszerek „illatát” nem is említettük még, ami miatt egy alapos szellőztetésig nem ajánlott az adott szobában tartózkodni.
Mi most a SanoD’or Nature termékcsalád tagjai segítségével nézzük át a legfőbb pontokat, amikre takarításkor figyelni kell.
Mindenekelőtt a válogatás, szelektálás!
Egy nagytakarítást érdemes azzal kezdeni, hogy minden szobában átnézzük azokat a dolgokat, amikre nincs szükségünk már. Feleslegesen foglalják a helyet, nagyobbnak tűnik a rendetlenség miattuk és ha megszabadulunk tőlük, könnyebb lesz a takarítás is.
A felesleges ruhákat gyűjtsd össze egy zsákba, és vidd el egy olyan helyre, ahol feldolgozzák vagy jótékony célra használják őket.
A többi felesleges dolgot külön gyűjtve a megfelelő leadó helyeken, illetve a hulladéktárolóba elhelyezve lehet eltüntetni.
Ha vannak olyan tárgyak, amik még használhatóak, akkor azokat az erre alkalmas csatornákon meghirdetve megpróbálhatod eladni.
Minden, ami üveg felület!
Természetesen mindenkinek az ablak és az ablaktisztítás jut eszébe először, aminek meg is van az oka. Természetesen ezek a legnagyobb üveg felületek egy házban és a legszembe tűnőbbek is. Érdemes egy olyan időpontot választani amikor nem süti teljesen a nap a felületüket és nincs túl meleg sem.
Fordíts időt a tükrökre is. Minden háztartásban legalább 1 tükör van, sokszor a fürdőszobában. A sok pára miatt könnyen lerakódhat rá mindenféle kosz és szennyeződés.
Eszedbe jutott a csillár? Sokszor észre se vesszük, hiszen a fejünk felett van. Pedig azon is sok por gyűlhet össze egy fél év alatt.
Az üveg felületeket mindig puha szivaccsal vagy puha ronggyal érdemes lemosni, fentről lefelé haladva, majd utána töröld szárazra.
A mi ajánlatunk a SanoD’or Nature Brill általános tisztítószer.
Nagy felületek: asztalok, pultok, szekrények.
Először pakolj le minden tárgyat róluk. Hiába van napi mozgás rajtuk, a legtöbb por ezeken a felületeken áll meg.
Ezek a bútorok legtöbbször fából készülnek, így érdemes olyan tisztítószereket választani, amik megóvják a felületüket és a színüket.
Egy egyszerű törlővel vagy szivaccsal töröld végig, ha makacsabb szennyeződést találsz rajta akkor se vedd rögtön a legerősebb tisztítószeredet, mert többet árthatsz vele, mint amit nyerhetsz.
Válaszd a SanoD’or Nature Brill- Egészséges Általános Tisztítószer Koncentrátum, aminek a segítségével nem csak tisztíthatod, de megóvhatod is a bútoraidat.
Húzz el mindent, amit csak eltudsz:
Az év nagyrészében nem húzzuk el a legnagyobb bútorokat, így nem is látjuk, hogy mennyi por és kosz rejtőzik ott, a pókhálókról már nem is beszélve.
Először csak portörlővel és pókhálózóval töröld át a hátulját és a falat mögötte. Majd puha, tisztítószeres törlővel töröld át a bútort. Legutoljára a padlót mosd fel alatta és már mehet is vissza a helyére.
Ha már feljött beszéljünk a padlókról és a szőnyegekről:
Egy lakásban többfajta padló is előfordulhat, szóval érdemes utána járni, hogy speciálisan annál a padlóhoz mire érdemes oda figyelni.
Hétköznap a padló takarítás kimerül abban, hogy felporszívózunk vagy felmosunk esetleg.
Egy évben 1-2 alkalommal érmes azért alaposabban is felmosni és fertőtleníteni. Ha szőnyeg van leterítve akkor azokat felszedni, hogy az alatta megbúvó port és koszt is fellehessen takarítani.
Ha már felszedted a szőnyeget, vidd ki szabad térre, hogy kilehessen belőle rázni a port. Egy hétköznapi porszívózás nem szedi ki az összes koszt, egy fél év alatt nagyon sok minden ragad a szőnyegekben.
Érzékeny szőnyegek esetén pedig érdemes tisztítóba vinni.
Ha egy olyan tisztítószert keresel, amit minden fajta padlóhoz használhatsz nyugodt szívvel akkor mi a SanoD’or Nature Floor- Egészséges Padlótisztító Koncentrátumot tudjuk ajánlani.
Utoljára maradt a 2 legkevésbé szeretett hely, ezekre viszont a következő cikkben fogunk kitérni. 😉
Ha érdekel a folytatás kövesd a közösségi médiás felületeinket, hogy ne maradj le. 😊