Mi az a hat dolog a lakásban, amit rendszeresen elfelejtünk letakarítani?
Nagy gondot fordítasz otthonod tisztaságára és rendben tartására, de vajon tényleg minden olyan higiénikus és tiszta, mint ahogy gondolod?
Vannak olyan tárgyak az otthonunkban, amit rendszeresen elfelejtünk takarítani.
Ha végiggondolod egy átlagos napodat, vajon hány olyan eszközhöz érsz hozzá, ami hemzseg a baciktól?
Ezek általában olyan tárgyak, amivel mást takarítunk, amiben tárolunk valamit vagy amit egy nap rengetegszer érintünk meg észrevétlenül.
Na és mégis a takarításukról általában elfeledkezünk…
Villanykapcsolók
Egy nap rengetegszer érintjük meg ezeket, mégis sokan hajlamosak megfeledkezni a villanykapcsolók letisztításáról.
Pedig a kapcsolókon rengeteg baktérium képes megtelepedni (akár egyszerre 200 is előfordulhat rajtuk négyzetcentiméterenként a kutatások szerint!).
Kiemelten sok kórokozó található a bejárati ajtó, fürdőszoba/wc és a konyhai kapcsolókon.
Fontos, hogy ezeket is rendszeresen törölgesd le egy általános tisztítószeres törlőkendővel a lakás takarítás során!
Kilincsek
A kilincsekkel ugyanaz a helyzet, mint a kapcsolókkal, mindennap használjuk, de mégis sokszor elfelejtjük alaposan letörölni.
Pedig könnyen lefertőzhetik egymást a családtagok egy influenzás időszakban, egy- egy közös kilincsérintéssel, így ha máskor nem is, de a megbetegedéses időszakokban mindig töröld át alaposan a kilincseket is (a legjobb persze az lenne, ha minden takarításkor ezeket is megtisztítanánk.).
Szekrényajtók belseje, valamint a polcok és fiókok alja:
A bútor frontokat és a polcok tetejét te is minden takarításkor letisztítod? Na de mi a helyzet a bútorok belsejével és a polcok aljával?
Ezeket valahogy elfelejtjük rendszeresen takarítani, pedig alapos letisztítása ezeknek a felületeknek is fontos lenne.
Ugyanis a belső és alsó részek is sok koszt, port szednek össze, így ne hagyjuk ki a takarítási folyamatból, ezek letörlését sem.
A bútorok letisztítására használjunk általános tisztítószereket és tiszta mikroszálas törlőkendőt.
Szemetes kuka:
Attól még, hogy zsákot teszünk bele, a belseje ugyanúgy bekoszolódhat a használat sorá,, a külsején pedig egyéb kosz és por telepszik meg. Ezért ne felejtsük el időnként alaposan kitakarítani a szemetes kukákat sem
Áztassuk tisztítószeres vízbe, majd hagyjuk teljesen megszáradni, mielőtt újra használnánk ezeket.
Távirányító:
Míg a telefonnál ( amit szintén nem árt rendszeresen megtisztítani) meg van az esély arra, hogy csak te használod, addig a távirányító általában kézről-kézre jár a családtagok között.
Ezért, ha nem figyelsz kellőképpen oda a tisztán tartására sok baktérium képes megtelepedni és elszaporodni rajta.
Kutatások szerint az otthonokban található baktériummennyiség közel 30%-a a távirányítón található. Arról nem is beszélve, hogy a tv előtt ülve ugyanazzal a kézzel nassolsz, amivel a távirányítót is nyomkodod…
Ideális az lenne, ha naponta áttörölnénk nedves kendővel és figyeljünk oda, hogy mindig mossunk kezet, mielőtt leülnénk tv-zni.
Szennyestartók:
Minek a szennyes tartót tisztítani,amikor úgyis csak koszos ruhákat tartunk benne?
Mert egyre koszosabb és koszosabb lesz, ráadásul főleg a textilkosarak esetében, még akár be is büdösödhetnek.
A műanyag szennyes tartók tisztítása a legegyszerűbb, ezeket könnyedén kitudjuk törölni egy nedves tisztítószeres ronggyal (ajánlatunk a SN Brill általános tisztítószer koncentrátum).
A textil szennyes tartók pedig általában mosógépben moshatóak, de ha mégsem, akkor kézzel is könnyedén kitudjuk ezeket mosni szappanos vízben. Arra figyeljünk csak, hogy teljesen szárítsuk meg mielőtt újra használnánk.
És Te mikor takarítottad le ezeket az eszközöket utoljára?
Ha rendszeresen, akkor gratulálunk, alaposabb takarító vagy, mint az átlag háztartások! 🙂
Harcolj a jótékony baktériumokkal a kórokozók ellen!
Használj Te is probiotikus tisztítószer koncentrátumokat!
A probiotikus tisztítószerek természetes összetevők segítségével, vegyszermentes hatékonysággal tisztítanak, így nem jelentenek veszélyt az emberi szervezetre, környezetre és az élővilág számára sem. A jótékony baktériumok egy láthatatlan védőréteget hoznak létre a felületeken, így meggátolják a kórokozók megtelepedését és elszaporodását, így egészséges környezetet hoznak létre maguk körül.
A tisztítószereket ráadásul koncentrátum formában palackoztuk, így rengeteg felesleges flakontól tudod megkímélni a környezetet.
Ismerd meg az egészségbarát takarítást!