Skip to content
1221 Budapest, Arany János. u. 110/b
  • Magyar
 10

KosárPénztár

  • × SanoD’or Nature Floor- Egészséges Padlótisztító Koncentrátum - 1 liter 2 × 4864,00 Ft
  • × Téli "nagytakarítás" csomag 1 × 14072,00 Ft
  • × SanoD’or Nature Shine- Egészséges Fürdőszoba Tisztítószer Koncentrátum - 1 liter 1 × 5321,00 Ft
  • × SanoD’or Nature Brill- Egészséges Általános Tisztítószer Koncentrátum- 0,5 liter 1 × 1590,00 Ft
  • × SanoD’or Nature Brill- Egészséges Általános Tisztítószer Koncentrátum- 5 liter 1 × 18008,00 Ft
  • × Szórófejes flakon 0,5L-es 1 × 1105,00 Ft
  • ×probiotikus furdoszoba tisztitoszer rozsaszin fel literes SanoD’or Nature Shine- Egészséges Fürdőszoba Tisztítószer Koncentrátum - 0,5 liter 1 × 1582,00 Ft
  • × SanoD’or Nature Shine-Egészséges Fürdőszoba Tisztítószer Koncentrátum- 5 liter 1 × 17297,00 Ft
  • ×fél literes padlo tisztito probiotikus zold szinu floor SanoD’or Nature Floor- Egészséges Padlótisztító Koncentrátum - 0,5 liter 1 × 1541,00 Ft

Részösszeg: 70244,00 Ft

KosárPénztár

Sanodor Nature Probio
Probiotikus tisztítószerek
Sanodor Nature Probio
Természet, Elegancia, Tisztaság
Nature, Elegance, Cleanness
Ügyfélszolgálat:
Customer service:
+36 1 226 1496
Facebook page opens in new windowYouTube page opens in new windowLinkedin page opens in new window
  • Kezdőlap
  • Rólunk
    • Cégismertető
    • Küldetésünk
    • A csapat
    • Videók
    • Zöld Klub
  • Termékek
  • Miért válassz minket?
  • Innováció
  • Vélemények
  • Információk
    • Szállítási & Fizetési információ
    • Adatkezelési szabályzat
    • Üzletszabályzat
    • GYIK
  • Blog
  • E-book
  • Kapcsolat
  • Kezdőlap
  • Rólunk
    • Cégismertető
    • Küldetésünk
    • A csapat
    • Videók
    • Zöld Klub
  • Termékek
  • Miért válassz minket?
  • Innováció
  • Vélemények
  • Információk
    • Szállítási & Fizetési információ
    • Adatkezelési szabályzat
    • Üzletszabályzat
    • GYIK
  • Blog
  • E-book
  • Kapcsolat

7+1 környezetbarát takarítási tipp, az egészséges konyháért!

7+1 környezetbarát takarítási tipp az egészséges konyháért!

Örök harc a bacikkal! Hogyan lesz tiszta és higiénikus a konyhád természetesen?

A választ megtalálod a cikkünk végén! 😉

Mivel sokat tartózkodunk a konyhában és a baktériumok, kórokozók is nagy számban jelenhetnek meg a lakásnak ebben a helyiségében, fokozottan nagy figyelmet kell szentelnünk az ott használt eszközök, felületek tisztán tartására, megfelelő higiéniájának elérésére. Beleértve az olyan felületeket és rejtett zugokat is, amire nem is gondolnánk, hogy igazi bacitelepek.

Hogy tegyük ezt egészségbarát módon? 

A munkapult takarítása:

Mivel ezt a felületet nagyon gyakran használjuk, fontos, hogy folyamatosan tisztán tartsuk, mert hamar megtelepednek rajta a káros baktériumok. Sajnos a saját nem megfelelően tisztán tartott konyhánkban is összeszedhetünk csúnya fertőzéseket, emésztőrendszeri betegségeket pl. a hasmenést okozó E.coli-t is.

Ha azt gondoljuk, hogy a legjobb megoldás ezek alapján az erős, agresszív fertőtlenítés, akkor tévedünk. A felületről hiába mossuk le alaposan a tisztítószert, maradnak rajta vegyszermaradványok, amelyek később az ételekre kerülhetnek. A napi tisztán tartáshoz használjunk inkább természetes anyagokat. Ehhez a legjobb, ha a jó baktériumokat ( probiotikumok) vetjük be, amik láthatatlanul küzdenek meg a kórokozókkal, hosszú ideig tisztán tartva a felületet.

Tipp: 2 ml probiotikus általános tisztítószer koncentrátumot ( kb. egy kávéskanálnyit) tegyünk egy fél literes vízzel teletöltött szórófejes palackba. Fújjuk a felületre, hagyjuk hatni néhány percig, majd tiszta, puha törlőkendővel vagy szivaccsal töröljük le.

 

Hűtőszekrény tisztítása:

hütőszekrény takarítás környezetbarát módonOlvasszuk le a hűtőt, majd pakoljunk le a polcokról. Reméljük, azt mondani sem kell, hogy a lejárt szavatosságú dolgokat dobjuk ki és ne őrizgessük.

Ezután távolítsunk el a hűtőből minden mozdítható polcot és tároló rekeszt, mossuk le alaposan ezeket, majd töröljük meg vagy hagyjuk száradni. A hűtőben ne használjunk agresszív tisztítószereket, mert ezek maradványai ugyanúgy rákerülhetnek az élelmiszerekre, mint a munkapult esetében.

Az apró rések és sarkok eléréshez vessük be itt is a munkapultnál már leírt spricnis üveges módszert.

Tipp: A hűtőt kimoshatjuk ecetes vagy szódabikarbónás vízzel, ezzel megelőzhetjük a penészesedést és a kellemetlen szagokat vagy a mi ajánlatunk a SanoD’or Nature Általános tisztítószer koncentrátuma.

Nem mindegy az sem, hogy mivel törüljük tisztára a hűtőt. Egy régi szivacs vagy törlőrongy igazi bacitelep, amivel nem, hogy csökkentenénk a bacik számát, hanem sokszorosára növeljük, így mindig tiszta törlőruhával vagy papírtörlővel dolgozzunk.

 

Ragyogjon a konyhapadló:

Ha végeztünk a rendrakással és törölgetéssel és már minden tiszta és ragyogó, ne feledkezzünk meg a padló feltakarításáról sem.

Tipp: 10 liter felmosó vödörnyi vízhez adjunk egy fél kupaknyi SanoD’or Nature Floor Padlótisztító koncentrátumot, mellyel vegyszermentesen varázsolhatunk tisztaságot és jó illatot otthonunkba.

 

Tűzhely és sütő takarítása, az örök mumus:

tűzhely tisztítása probiotikumokkalA konyhai takarítás egyik legkevésbé kedvelt része a tűzhely és a sütő megtisztítása. (Legalábbis én még nem hallottam senki szájából elhangzani, hogy jaj de imádok sütőt sikálni :))

Ezen a területen szintén hajlamosak vagyunk erős sütőtisztítókat és agresszív zsíroldókat bevetni, ami szuper hatékony módszer, de sem a bőrödet sem a tüdődet nem kímélni.

Ha a lehető legkevesebb vegyszerrel próbálnánk meg a tisztán tartását, készíthetünk házi „súrolószereket”. Szódabikarbóna és ecet felhasználásával készítsünk sűrű masszát, és egy szivacs segítségével, ezzel dörzsöljük át a sütőt. Ha végeztünk, 15-20 percig ne mossuk ki, hogy a szer még inkább kifejthesse hatását. Csak ezután töröljük át alaposan a sütőt tiszta vizes ruhával, majd várjunk míg teljesen kiszárad.

Hatékony megoldás lehet a citrom is a kevésbé makacs foltok ellen. Csavard ki egy citrom levét, majd  kend fel a zsíros foltra. Hagyd állni tíz percig majd, töröld le.

Ha ezek túl macerásnak és időigényesnek hangzanak, van egy praktikusabb és gyorsabb megoldásunk, amivel nagyon szép eredményt érhetsz el természetesen, ráadásul olyan hatékonyan, mint egy hagyományos zsíroldóval. Vigyázunk az egészségedre, használd bátran:)

Tipp: Vesd be nyugodtan a sütőben is az általános tisztítónkat a Brill-t. Makacs foltok esetén használj, picit töményebb koncentrátumot! Vidd fel a tisztítószert a felületre, a legjobb eredmény eléréséért, hagyd hatni néhány percig, majd töröld le. Ennyi az egész! 😉 Az eredmény csillogó-villogó egészséges tűzhely.

 

A csap és a mosogató, így lesz ragyogó!

mosogató tisztításaTisztítsuk ki a mosogatót, és töröljük át a csaptelepet. Használhatunk a vízkő ellen ecetet a csapon és a csempén egyaránt. Ám van ennél jobb és kellemesebb illatú megoldásunk, mégpedig a SanoD’or Nature Shine Szanitertisztító. A hígítás itt is 1-2ml koncentrátum fél liter vízhez a spricniben. Ha nagyon makacs vízkő vette volna birtokba a konyhánkat, akkor használhatunk töményebb oldatot is.

Permetezzük közvetlenül a csapra/csempére hagyjuk hatni néhány percig, majd puha törlőkendővel vagy szivaccsal törüljük le.  Bátran használjuk rozsdamentes és króm felületeken is, nem fogja károsítani azokat, annyira természetes.

Tipp: A mosogatót kiszoktad takarítani ez oké, de mi a helyzet a lefolyóval? A meleg és nedves környezet, a zsíros lerakódások és az ételmaradékok között szívesen telepszenek meg a baktériumok és a penész is. Szerencsére jó szolgálatot tesznek a probiotikumok a lefolyóban is!  A probiotikus tisztítószerek használatával a vízelvezető rendszerben megszűnnek a dugulást okozó lerakódások és a kellemetlen szagok, hiszen a csatornába ürítve is tovább „dolgozik” a készítmény!

 

Páraelszívó:

Szintén kedvelt gyűjtőhelye a baciknak, mivel a konyhában ez is egy olyan felület, aminek a takarításáról „szeretünk” elfeledkezni. Ha már kitakarítjuk a páraelszívót ne csak kívül, hanem belül is tisztítsuk meg alaposan általános tisztítószerrel,mely szuperül bánik el a zsíros lerakódásokkal is. Langyos vízre és töményebben alkalmazott általános tisztítószerre lesz szükségünk ehhez a művelethez.

 

Szemeteskukák:

A szemetest naponta, de legalább kétnaponta ürítsük ki. Nem árt, ha hetente kimossuk alaposan, így nem csak a szagokat, hanem a fertőzéseket is megtudjuk akadályozni. Tisztítására szintén elegendő a probiotikus általános tisztítószert bevetni, mely a benne található jótékony baktériumoknak köszönhetően hosszabban képes megőrizni a felület tisztaságát, mint ha hagyományos tisztítószerekkel takarítottuk volna ki, ráadásul a kellemes illata nagy előny egy szemeteskuka esetében 🙂

 

Melyik az a konyhai eszköz, ami koszosabb, mint a WC-ülőke?

a mosogatószivacs tele van bacikkalA helyes válasz: az igazi bacitelep, avagy a mosogatószivacs!

A mosogatószivacson, ha nem tartod kellően tisztán, rohamosan képesek elszaporodni a kórokozók. A rajta maradt ételmaradék és a folyamatos nedvesség igazi táptalajt nyújt a baciknak.

Olyannyira, hogy az otthonunk legmocskosabb és legkevésbé higiénikus tárgyai közé tartoznak, megelőzve a wc ülőkét is! A mikrohullámú sütőbe bedobós módszer is jobb a semminél, egy 1-2 perces mikrózás 60%-kal csökkenti a baktériumok számát a szivacsban, azonban nem sterilizálja azt teljesen.

Egy régóta használt konyhai szivacson 200 ezerszer több baktérium lehet, mint a vécében. (Arizonai Egyetem mikrobiológusai által végzett kísérletek alapján)

A témában végzett kutatások szerint legalább hetente le kellene cserélni őket!

 

 

A megfelelő konyhai higiénia nagyon fontos! 

Érd el egészségbarát módon a probiotikus tisztítószerek erejével!

Nézz körül környezet és egészségbarát tisztítószereink között:

Megnézem a termékeket!

Egészséges tisztítószer termékcsalád

Hallgasd meg a Class FM-ben adott rövid interjúnkat a témában:

Ingyenes szállítás 13.000 Ft felett!

Kiszállítási díjunk br. 3175 Ft
Ingyenes szállítás már br. 13.000 Ft felett

Illatgarancia!

pénzvisszafizetési illatgarancia

Amennyiben nem elégedett a megvásárolt tisztítószer illatával, küldje vissza postán a részünkre és mi visszafizetjük a termék teljes (100 %) vételárát!

Használati utasítás

A tisztítószert a megadott arányban vízzel hígítva kijuttatjuk a kezelni kívánt felületre. A felületaktív anyag biztosítja az azonnali tisztító hatást, de a legjobb eredmény elérése érdekében hagyjuk a szert a felületen néhány percig. A kezelt felületet ezután töröljük le.

1 liter koncentrátumból
500 liter tisztítószer állítható elő!

Cégünk küldetése

Hozzájárulni egy zöldebb, élhetőbb világhoz, ahol az emberek egészségben élnek
és a Föld is tovább él.

“A zöld nem csupán egy szín, ez egy attitűd, egy elkötelezettség az ökológia,
kiemelten a környezetünk irányába, a jövőnek, természetnek és gyerekeink Nagykövetének lenni.”

Martin Cassar
Park Management Officer

Kapcsolódó oldalaink, partnereink

sanodor webáruház banner

Mesdi víznélküli száraztakarítás

Társadalmi felelősségvállalás
A SanOdor Kft. fő célja egy olyan higiéniai kultúra széleskörű elterjesztése Magyarországon, amellyel egy kellemesebb és biztonságosabb környezetet, jobb életminőséget teremtünk, ezzel hozzájárulva üzleti partnereink sikeresebb működéséhez.

Bővebben »
Forgalmazókat keresünk
Forgalmazókat keresünk termékeinkhez, melyre egyedi árakat adunk 1 millió Ft-os nettó forgalom felett. Csatlakozz hozzánk Te is, küld el hozzánk jelentkezésedet!

Üzenetküldés »
Elérhetőségünk
SanOdor Kft.

Új címünk: 1221 Budapest, Arany János utca 110/B.

Értékesítés:
+36 1 226 1496

Find us on:

Facebook page opens in new windowYouTube page opens in new windowLinkedin page opens in new windowPinterest page opens in new windowInstagram page opens in new windowWebsite page opens in new window
Copyright © 2021 SanOdor Kft. – Minden jog fenntartva!
  • Üzletszabályzat
  • Adatkezelési szabályzat
  • Sütikezelési szabályzat
  • Szállítási & Fizetési információ
Footer menü
Go to Top

Honlapunk sütiket használhat, hogy megjegyezze bejelentkezési állapotát, továbbá a honlap optimizálásának céljából, illetve hogy az Ön személyes érdeklődésére való tekintettel küldje el marketinges hirdetéseit. További információk találhatók a cookie beállítások oldalon, ahol kategóriánként engedélyezheti vagy letilthatja a sütiket. .

Sanodor Nature Probio
Powered by  GDPR Cookie Compliance
Süti kezelés

A weboldalon cookie-kat (sütiket) használunk, amik segítenek minket a lehető legjobb szolgáltatások nyújtásában.

A cookie-k információkat tárolnak a böngészőjében, és olyan funkciókat látnak el, mint például a bejelentkezés állapot, nyelvi beállítások és más egyéb beállítások tárolása.

Ezen felül a sütik anonim statisztikák biztosításával segítenek nekünk jobban megérteni, hogy a látogatók a honlap mely részeit találják a legérdekesebbnek és leghasznosabbnak. (Google Analitika)

A marketing kategóriába tartozó sütik célja pedig, hogy olyan hirdetésekkel találkozzon a látogató, amelyek számára érdekesek vagy fontosak lehetnek.

A bal oldalon kategóriánként engedélyezheti vagy tilthatja a sütiket.

Szükséges sütik

Alapvetően ahhoz szükségesek, hogy a weboldalunk jól működjön. Lehetővé teszik Önnek, hogy mozogjon webhelyeinken és használja a különböző funkciókat. Például a korábbi lépésekre, beírt szövegre való emlékezés megkönnyíti a használatot, amikor visszanavigál egy oldalra ugyanabban a munkamenetben.

Ezek a sütik nem azonosítják egyénileg.

Ha nem fogadja el ezen sütik használatát, annak hatása lehet a webhelyre és annak teljesítményére, illetve a süti beállításait sem lehetséges ilyenkor elmenteni. Ez azt jelenti, hogy minden alkalommal, amikor meglátogatja webhelyünket, újból engedélyeznie kell, vagy le kell tiltania a sütiket.

Statisztikai sütik

Weboldalunk a Google Analitika szolgáltatást használja, ami olyan információkat gyűjt, mint például a látogatók száma a honlapon, legnépszerűbb oldalak, stb.

Ezek a sütik nem azonosítják egyénileg.
Az adatokat összesítve és névtelenül gyűjtik.

Ezeknek a sütiknek az engedélyezésével segíthet nekünk,
hogy folyamatosan jobbá tehessük a weboldalunkat.

A feltétlenül szükséges sütiket mindenkor engedélyezni kell, hogy elmenthessük a beállításokat a sütik további kezeléséhez.

Reklám sütik

Ilyenkor a sütik bizonyos tartalmát megosztjuk egy harmadik féllel – akiknél hirdetünk (bármikor letilthatja ezt a funkciót).

Céljuk, hogy olyan hirdetésekkel találkozzon a látogató, amelyek számára érdekesek vagy fontosak lehetnek. Megnézik pl. hogy milyen oldalakat keresett fel, hova kattintott, hány oldalt nézett meg stb.

Ezek a sütik szintén nem tudják konkrétan beazonosítani a látogatókat
(az éppen használt IP címet csak részben rögzítik).

A feltétlenül szükséges sütiket mindenkor engedélyezni kell, hogy elmenthessük a beállításokat a sütik további kezeléséhez.

Sütikezelési szabályzat

További információkat talál a következő oldalon: Sütikezelési szabályzat